BOOK YOUR STAY
25
May, 2024
26
May, 2024
Created with Sketch. 1 Created with Sketch.
Adults
Created with Sketch. 0 Created with Sketch.
Children

About Terracota Hotel

[/ vc_column]

TERRACOTA OTEL HAKKINDA

Adını antik devirlerde Hititlerden alan  Venessa, Zuwinasa ya da Ouenasa olarak bilinen bugünkü adıyla Avanos, MÖ 2000’li yıllara Hititler döneminden kalma bir ırmak kentidir. Anadolu’nun tükenmek bilmeyen bereket kaynağı Kızılırmak, döneminde ve günümüzde medeniyetin beşiği Avanos’u ikiye bölmüş ve her zaman bereketini sunmuştur.

History

Dünya’da bir eşi daha bulunamayacak peribacalarının yurdu Kapadokya yine Kızılırmak’ın taşıdığı kendine özgü kızıl killi toprak ile peribacalarının oluşumuna da sebep olan tüflü toprak sayesinde tarih boyunca yeri doldurulmaz, öncü bir el sanatları merkezi olmuştur. Öyle ki tüm medeniyetlere toprak ile mutfak, ev, yaşam kültürü sağlamıştır.

Eski Avanos mahallelerinin içinde merkezi konumda bulunan TerraCota Hotel tarihi bir yapıdır. Ortalama bilinen bina yaşı 180 civarındadır. Avanoslu Sezer ailesine, yine çanak ustası olan dedelerinden yadigardır. Terra Cota bilinen diğer antik isimleriyle Terakota, terrakotta; pişmiş kil bazlı, kahverengimsi kızıl renkli, mat seramik anlamındadır.

Bununla birlikte bazı su geçirgen ve parlak seramiklere de Terra Cota denir. Tam anlamıyla bulunduğu bölge ve ait olduğu aileyi tasvir eden Terra Cota ismimizle, gerçek bir Kapadokya kültürü ve samimi, misafirperver aile ortamını sizlere sunmayı amaçlıyoruz.

HİZMETLERİMİZ

Toplamda 9 oda olarak projelendirilmiş otelimiz şuanda 6 Taş ve farklı kategorilerden odasıyla butik bir hizmet vermektedir. Bulunduğu mahalle eski, restore edilmiş, hala yerel yaşamın da devam ettiği yine birçok otelin bulunduğu en merkezi mahalledir.

Size gerçek bir tarihi ve Kapadokya yaşamını sunabilecek tüm argümanlara sahiptir. Çarşı merkeze sadece 2 dakika yürüme mesafesinde olup, bir yandan günümüz sosyal yaşamının göbeğinde olup, bir yandan Kapadokya tarihi dokusunu hissedebileceksiniz.

  • Merkezi Konum

  • Eşsiz, zengin kahvaltı

  • 7/24 oda hizmetleri

  • Konforlu konaklama

OTELİMİZ

Odalarımız klasik, yöresel ve modern tarzların iç içe geçtiği eşsiz bir uyum, ahenk içerisinde bizzat Sezer ailesi tarafından dizayn edilmiştir. Otel işletmesi de bizzat aile bireyleri tarafından gerçekleştirilmekte olup, sizleri evlerinde ağırladıkları en özel konukları gibi bir özenle misafir etmektedirler.

Özellikle kendi yaptıkları reçel ve soslar, özenle seçilmiş organik ve ekolojik ürünlerden oluşmuş kahvaltılar için bile tesisimize tekrar tekrar gelmek isteyebilirsiniz. Sizleri güler yüzle uğurlamak için tüm özelliklere sahip Kapadokya’daki evinizde geçireceğiniz tatil, unutulmazlarınız arasında yer alacak.

Terracota Hotel
Şerafettin Sezer  – General Manager

Restoran

Oda – Kahvaltı (BB) hizmet sunan otelimiz kemerli ve kaya oyma olarak iki ayrı bölümden oluşan sevimli, şık ve konforlu bir restorana sahiptir. 7/24 yiyecek ve içecek servisi yapılmaktadır.
  • Organik

  • Ev yapımı

  • Lezzetli

  • Dogal

BOOK YOUR STAY
25
May, 2024
26
May, 2024
Created with Sketch. 1 Created with Sketch.
Adults
Created with Sketch. 0 Created with Sketch.
Children